Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Naujo birių krovinių terminalo plėtra

Naujo birių krovinių terminalo plėtra

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Tyrimo apžvalga. Birių krovinių rinka bei krovos analizė. Žemės ūkio produkcijos srautai ir krovos analizė. Medienos granulių rinka Lietuvoje ir jų krovos analizė. KJKK "BEGA" esamo žemės ūkio produktų terminalo analizė. Birių krovinių krovimo technologija. Krovinių srautų bei terminalų skaičiavimo metodika. Krovinių srautų tyrimo ir prognozavimo metodika. Uosto terminalo parametrų skaičiavimo metodika. Laivų ir terminalų parametrų ryšio su geležinkeliu ir auto transportu metodika. Birių krovinių srautų bei terminalo skaičiavimai. Žemės ūkio produkcijos srautas per Klaipėdos uostą. Medžio granulių eksporto srauto skaičiavimas. Terminalo parametrų ir įrangos skaičiavimai. Laivų skaičiaus terminale skaičiavimas. Geležinkelio pralaidumo skaičiavimai. Išvados.

Ištrauka

Uostas sudarytas iš terminalų, kuriuos valdo operatoriai ir , kuriuose susijungia įvairios transporto rūšys, dažniausiai vandens ir sausumos transportas. Kai terminalai tampa nepajėgūs aptarnauti didėjančių krovinių srautų ar terminalo įranga tampa neefektyvi krauti tam tikrą krovinį turi būti planuojama terminalo plėtra. Sukūrus naują terminalą galima pritraukti didesnį kiekį krovinių srautų ne tik iš savo uosto konkurentų, bet ir iš kitų uostų.
Viena iš pagrindinių Klaipėdos uoste dirbančių krovos kompanijų yra KJKK "BEGA", kurios vienas iš terminalų yra žemės ūkio produktų terminalas galintis aptarnauti iki 572 000 tonų birių žemės ūkio produktų per metus. Tačiau šis terminalas yra neefektyvus krauti naujai atsiradusio krovinio Klaipėdos uoste – medienos granulių, kadangi naudojama krovos įranga, grandininiai transporteriai, netinka krauti minėtam kroviniui. Kraunant su turima įranga šį krovinį jis būtų labai gadinamas ir prarastu savo išorines ir vidines savybes. Paskutiniaisiais metais kompanijoje mažėja žemės ūkio produktų srautas, todėl tikėtina, kad naujas terminalas pritrauktų naujų birių krovinių srautų.
Kasmet medienos granulių poreikis pasaulyje didėja, kadangi daugelis valstybių pereina prie biokuro, o šios granulės yra viena iš biokuro formų. Kadangi didžiausi vartotojai yra Danija, Vokietija ir Anglija, kurie yra puikiai pasiekiami per mūsų uostą, tai įdiegus modernų birių krovinių terminalą yra didelė tikimybė nukreipti srautus į vartotojų šalis per naujai įkurtą terminalą. Aplinkiniuose uostose nėra specializuoto terminalo kraunančio šį krovinį, todėl, atsiradus tinkamam terminalui, yra didelė tikimybė prisivilioti šio krovinio srautus iš kitų uostų.
Planuojant terminalą ištirsime Lietuvos medienos granulių rinką, tai pat apžvelgsime esamus uostus - konkurentus kraunančius šį krovinį.
Darbo tikslas - Klaipėdos uoste suplanuoti naują birių krovinių terminalą prie 66 – 67 krantinių ir parinkti tam terminalui tinkamą krovos įrangą aptarnauti prognozuojamam srautui.
Darbo uždaviniai:
1. Ištirti žemės ūkio produkcijos ir medienos granulių srautus, atlikti šių krovinių krovos analizę.
2. Paskaičiuoti galimus medienos granulių srautus per Klaipėdos uostą 2010 metais.
3. Paskaičiuoti galimus žemės ūkio produkcijos srautus per Klaipėdos uostą 2010 metais.
4. Paskaičiuoti esamo žemės ūkio produktų terminalo maksimalų pralaidumą.
5. Parinkti tinkamą krovos įrangą gautam srautui aptarnauti.
6. Paskaičiuoti naujo planuojamo birių krovinių terminalo pagrindinius parametrus.
7. Paskaičiuoti galima laivų kiekį srautui aptarnauti.
8. Ištirti geležinkelio atšakos į KJKK "BEGA" pralaidumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-02
DalykasTransporto ir logistikos diplominis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai31 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis143.31 KB
Autoriustadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujo biriu kroviniu terminalo pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 50 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą