Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Embargas, jo taikymo priežastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje

Embargas, jo taikymo priežastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Tarptautinių ekonominių santykių kursinis darbas. Įvadas. Kas yra embargas? Autarkija. Embargo aktas. Embargo taikymo priežastys. Žinomiausi embargo atvejai pasaulio ekonomikoje. JAV embargas kubai. Arabų naftos embargas. JTO embargas Irakui. Išvados.

Ištrauka

Terminas "embargas" yra dažniausiai naudojamas versle ar politikoje. Kai vienos tautos pritaiko embargą kitos šalies produktams, pavyzdžiui, pirmoji šalis, draudžia prekybą tikslinėje srityje, tai kita tauta turi šio įstatymo laikytis.
Jau ankstesniais laikais pasaulyje plintant įvairiai nusikalstamai veiklai, t.y. prekybai narkotikais, neteisėtu disponavimu vertybiniais popieriais ir pan. ieškota būdų, kaip visą tai pristabdyti. Minėtų veiksmų pristabdymui taikomas embargas. Jį apibūdinti galima kaip draudimą išvežti / įvežti į kokią nors šalį prekes, auksą, vertybinius popierius ir t.t.
Pasaulyje žinomi trys žymiausi embargai, kurie yra pritaikyti norint apsaugoti patriotinius įsitikinimus, užtikrinti piliečių sveikatos gerovę ir asmeninį saugumą bei siekiant išlaikyti socialinį orumą.
Šio semestro darbo tikslas atskleisti embargo esmę, apibūdinti taikymo priežastis ir išsamiai aptarti žinomiausius embargo atvejus pasaulio ekonomikoje. Norint įgyvendinti tokį tikslą, sudaromi šie uždaviniai:
1. Atsakyti kas yra embargas;
2. Atskleisti embargo sąryšį su autarkija;
3. Apibūdinti 1807 - ųjų embargo aktą;
4. Išanalizuoti embargo taikymo priežastis;
5. Išvystyti diskusiją apie žinomiausius pasaulio embargus;
Darbo parengimui remiamasi knygomis, duomenų bazėmis, žurnalais ir panašia medžiaga.


Embargas yra palyginti nauja sąvoka ir jo apibūdinimas anot Snieškos V. (2011) formuluojamas kaip draudimas išvežti arba įvežti prekes, auksą, vertybinius popierius ir panašius dalykus iš šalies ar į kitą šalį. Šios priemonės įvedimas prieš kitas šalis traktuojamas kaip atsakomasis "kirtis".
Embargas yra dalinis arba pilnas bendradarbiavimo ir prekybos draudimas su tam tikra šalimi, jas izoliuojant. Ši atsakomoji priemonė yra laikoma labai stipriu diplomatiniu matu, dedant pastangas uždrausti prekybinį nacionalinį susidomėjimą konkrečiose šalyse.
Anot Robert Froehlke (2009), embargas yra panašus į ekonomines sankcijas ir paprastai draudžia prekiauti, tačiau jo nereikėtų painioti su blokadomis, kurios taikomos vykstant karui.
Vadovaujantis šio autoriaus teigimu, embargo sąvoką reikia suprasti kaip gerai apgalvotą sprendimą numatytiems prekybiniams veiksmams drausti, o blokados paprastai yra vykdomos karo metu ir apibrėžiamos kaip prievartinis valstybės ar jos dalies izoliavimas, įprastinių ryšių ir veiksmų apribojimas ar nutraukimas. Blokados gali būti:
• ekonominė;
• politinė;
• karinė;
• Jūrų.
Paprastai embargas organizuojamas iš anksto, be jokių "džentelmeniškų susitarimų." Tačiau kartais publicistų siųsti uždrausti pranešimai spaudai iš anksto paviešina nepageidaujamas naujienas. Norima, kad embargo būtų laikomasi iš anksto nutartą ir nenuginčijamą datą.
Viešųjų ryšių pasaulio embargas, nustato datą ir laiką, per kurį gali būti parašyta istorija. Kalbant apie įmonę, dažnai embargas, data ir laikas sutampa su įmonės, svetainės atnaujinimo ar produkto galimą prieinamumą spaudai.
Darant prielaidą, kad viskas vyks gerai, embargas, apriboja visų realizavimo leidybos istoriją, kol viskas yra pasirengęs, ir darant prielaidą, kelios šalys buvo instruktuotos, galima tikėtis, istorijų ir žiniasklaidos ažiotažo kažkurį laiką.
Kaip parodyta 1pav. embargas yra skirstomas į penkis objektus, kuriuos dažniausiai įvardina kiekviena įmonė asmeniškai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai21
Dydis332.25 KB
Autoriusv
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAura Drakšaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Embargas jo taikymo priezastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Aura Drakšaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą