Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Krovininių transporto priemonių ir jomis vežamų krovinių draudimo samprata ir ypatumai (2)

Krovininių transporto priemonių ir jomis vežamų krovinių draudimo samprata ir ypatumai (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Krovinių draudimo kilmė. Krovinių vežimas. Vežimų draudimo reikšmė. Krovininių transporto priemonių draudimas. Vežamų krovinių draudimas. Išvados.

Ištrauka

Kas yra Vežamų krovinių draudimas?
Vežamų krovinių draudimas – draudimo rūšis, kai transporto priemone vežami kroviniai apdraudžiami nuo sugadinimo, sunaikinimo ir vagystės transportavimo metu. Draudimo apsauga galioja visame pasaulyje.
Įmonės, kurios verčiasi krovinių pervežimais, neabejotinai supranta savo darbų riziką: eismo įvykiai, vagystė ar kitoks sugadinimas, vežamų krovinių apgadinimas, pažeidimas ar praradimas. Įmonės nuolat rizikuoja patirti milijoninius nuostolius dėl nenumatytų aplinkybių. Būtent dėl šios priežasties egzistuoja krovininių transporto priemonių ir jomis vežamų krovinių draudimas. Draudiminių įvykių pasirinkimo spektras yra išties platus: eismo įvykiai, vagystės, krovinio sugadinimas, krovinio siuntėjo ar gavėjo patirtos išlaidos dėl įmonės klaidų, krovinio vėlavimas ar pristatymas ne važtaraštyje nurodytu adresu, gamtinės jėgos, gaisrai bei sprogimai, perkrovimo metu įvykusios nelaimės ir t.t.
Savo referate kaip tik ir stengsiuosi išnagrinėt krovininių transporto priemonių ir jomis vežamų krovinių draudimo sampratą ir ypatumus.

Žmonės jau seniausiais laikais ieškojo būdų, kaip apsaugoti savo turtą ir sumažinti nuostolius įvykus nenumatytam atsitikimui. Dėl to ir atsirado draudimas, kurio užuomazgų galime aptikti gilioje senovėje. Krovinių draudimas yra viena iš seniausių draudimo rūšių pasaulyje.
Pradžioje buvo draudžiamas jūrų transportas. Pirmosios krovinių draudimo sutartys buvo pasirašomos tarp pirklių, prekiaujančių su užjūrio teritorijomis ar keliaujančių per piratų dažnai puldinėjamas teritorijas dykumoje. Pastebėję, kad nuskendus laivui gali pražūti visas atskiro prekybininko turtas, pirkliai ėmė burtis į grupes, siekdami pasidalinti riziką tarp visų pirklių krovinio netekimo atveju. Todėl vežimų jūra draudimas yra šiuolaikinės draudimo veiklos pradininkas.
Seniausia vežimų draudimo sutartis buvo sudaryta 1348m. Pizoje. Šioje sutartyje yra numatytos išankstinės premijos mokėjimas.
Pirmasis vežimų jūra reguliavimo įstatymas buvo priimtas Barselonoje 1435m.
Pirmosios draudimo bendrijos buvo įkurtos 1686m. Prancūzijoje, 1720m. Anglijoje, 1765m. Vokietijoje. Plečiantis pasaulinei prekybai, susisiekimui jūromis, plėtėsi ir draudimo verslas. Tai neišvengiamai darė įtaką vidaus prekybos augimui bei vidaus vežimų draudimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTransporto ir logistikos referatas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis57.54 KB
AutoriusŽilvinas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRudanovas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Krovininiu transporto priemoniu ir jomis vezamu kroviniu draudimo samprata ir ypatumai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Rudanovas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą