Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Logistikos sistemos JIT privalumai ir trūkumai

Logistikos sistemos JIT privalumai ir trūkumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti JIT (JUST – in–time ) sistemos privalumus ir trūkumus. JIT sistemos reikšmė ir vaidmuo versle. JIT sistemos samprata ir kilmė. Tradicinio ir JIT sistemų požiūrio į atsargas palyginimas. Aprūpinimo sistemų valdymo teorijos. Medžiagų poreikio planavimo (MRP) teorija. Tiesiog laiku (JIT) teorija. Optimizuota gamybos technologija (OPT). Kanban ir JIT sistemos. Būtinos sąlygos JIT programai įdiegti. Laivo ir povandeninių akmenų JIT klasikinė sistema. Automatizuotos gamybos celės. Perėjimo prie kitų gaminių gamybos laiko sumažinimas. Techninis aptarnavimas ir įrangos remontas. Įrangos rūšys. Perduodami paketai . Santykių su tiekėju vystymąsis. JIT sistemos privalumai. JIT sistemos trūkumai. JIT sistemos įdiegimo sunkumai. sistemos taikymas UAB "Arginta". UAB "Arginta" veikla. Pasikeitimai UAB "Arginta" įdiegus JIT sistemą. Monitor gamybos proceso valdymo programa. Užsienio klientai bei partneriai. UAB "Arginta" ateities projektas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinių įmonių veikla būtų neįmanoma arba nekonkurencinga be informacinių technologijų (IT) ir informacinių sistemų. Greitėjantis ekonomikos tempas, augančios organizacijos, modernios telekomunikacijų priemonės bei globalizacija lėmė tai, kad informacijos kiekis prieinamas darbuotojui išaugo nepamatuojamai ir įmonės susidūrė su fizinėm ribotom darbuotojo galimybėmis priimti ir efektyviai apdoroti, pasinaudoti prieinama informacija.
Daugeliu atvejų marketingo priemonės, dėl jų masinio panaudojimo, jau nebegali suteikti įmonėms konkurencinio pranašumo, todėl tai siekiama padaryti minimaliais kaštais integruojant visas veiklos sritis ir optimizuojant materialių ir nematerialių srautų valdymą. Būtent materialių išteklių valdymas ir yra pagrindinė aprūpinimo funkcija. Geras aprūpinimo sistemos valdymas padeda įmonėms subalansuotai ir tikslingai naudoti finansinius resursus, nukreipiant juos į atskiras veiklos sritis ir skatinant naudingumą.
Temos aktualumas – tai pasikeitimai IT investicijose kuriant naujus būdus sukurti vertę, t.y. sutrumpinti produkto pateikimo į rinką laiką, kokybę, klientų aptarnavimą ir kitus pajamas didinančius projektus. Efektyvus informacijos valdymas pasinaudojant tinkamai parinktomis informacinėmis sistemomis ir yra vienas iš būdų tai pasiekti.

Darbo objektas – JIT sistema.

Darbo tikslas – išanalizuoti JIT ( just – in –time ) sistemos privalumus ir trūkumus.

Darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su JIT gamybos organizavimo filosofija;
2. Palyginti JIT sistemos privalumus ir trūkumus;
3. Išanalizuoti JIT sistemos taikymą UAB "ARGINTA".

Naudoti tyrimo metodai - aprašomasis, grafinio vaizdavimo, loginės sintezės ir užsienio ir Lietuvos mokslinės literatūros turinio analizės.

JIT ( "tiesiog laiku" ) – tai serijinės gamybos būdas. JIT idėja buvo sukurta "Toyotos" automobilių gamybos koncerne Japonijoje 1970 metais. Paskutiniu metu jis susilaukė didelio dėmesio visame pasaulyje. Ta tema buvo parašytos ištisos knygos bei daugelis straipsnių į profesinius ir prekybos žurnalus. JIT sistemoje pirmumas teikiamas vartotojo poreikių patenkinimui sugaištant mažiausiai laiko. Ši metodologija siejama su gamybos sistemoje dirbančiais žmonėmis ir jos struktūra bei galimybėmis. (Merkevičius, 2008)
Įgyvendinti šią gamybos filosofiją buvo pradėta nuo gamybos atsargų mažinimo. Vėliau buvo tobulinami kiti gamybos principai ir priemonės. JIT reikalauja pastovių pastangų norint atsikratyti nuostolių ir neefektyvumo gamybos procese. To siekiama mažinant gamybos partijas, užtikrinant aukštą kokybę ir bendradarbiaujant. (Merkevičius, 2008) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-19
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis86 KB
AutoriusRoma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasGargasas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Logistikos sistemos JIT privalumai ir trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Gargasas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą