Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Vilniaus visuomeninio transporto analizė ir plėtros perspektyvos

Vilniaus visuomeninio transporto analizė ir plėtros perspektyvos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Metodinė dalis. Tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas: išanalizuoti Vilniaus visuomeninio transporto sistemą, jos būklę ir problemas, ir numatyti plėtros perspektyvas. Darbo metodika. Literatūros ir informacinių šaltinių apžvalga. Vilniaus visuomeninio transporto bendra apžvalga. Transporto raida. Transporto rūšys ir jų analizė. Vilniaus autobusų maršrutų tinklas. Vilniaus troleibusų maršrutų tinklas. Vilniaus maršrutinio taksi paslaugos. Vilniaus taksi paslaugos. Vilniaus visuomeninio transporto statistinių duomenų analizė. Keleivių vežimas visuomeniniu transportu. Keleivių vežimas viešojo naudojimo autobusais. Susisiekimas troleibusais. Vilniaus transporto problemos ir perspektyvos. Spūstys – didmiesčių problema. Visuomeninio transporto vežėjų pažeidimų problema. Aplinkkelių plėtra ir perspektyvos. Visuomeninio transporto plėtra ir perspektyvos. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Transportas - viena iš didžiausių ir reikšmingiausių sparčiai Lietuvoje besivystančio ūkio sričių, be kurio tiesiogiai neapseina jokia kita ūkio šaka. Norėdami pervežti bet kokią prekę ar keleivius iš vieno taško į kitą, pasinaudojame mums reikalinga transporto priemone. Tai gali būti sunkvežimis, autobusas, automobilis ar netgi paprasčiausias dviratis. Taigi, be transporto neįmanoma gamyba ir iš viso tikslinga žmonių veikla.
Visuomeniniam transportui tenka svarbus vaidmuo Vilniaus miesto keleivių pervežimo srityje. Kiekvieną dieną žmonės pasiekia savo tikslus, pasinaudodami viešuoju transportu, todėl yra ypač svarbu užtikrinti gerą pervežimo kokybę, atsižvelgiant į transporto priemonių naujumą, pervežimo greitį, maršrutų sudarymą, reikiamą išvykimo laiką, priimtiną kainą, gerą aptarnavimo lygį. Visa tai priklauso nuo keleivių srauto ir jų poreikių. Lietuvos Respublikos Vyriausybė transporto sistemos vystimąsi laiko prioritetiniu, reikalaujančiu daug pastangų, milžiniškų investicijų ir laiko. Taip pat transporto problemos tapo aktualios ir svarbios stojimo į Europos Sąjungą laikotarpiu.
Šiame darbe yra apžvelgiama Vilniaus miesto visuomeninio transporto sistema. Atskiruose skyriuose yra analizuojami autobusų, troleibusų, maršrutinių taksi ir taksi paslaugos, išskiriant valstybinį bei privatų transporto sektorius ir atkreipiant dėmesį į jų privalumus ir trūkumus. Didėjant automobilių skaičiui, opesne tapo transporto spūsčių problema, todėl yra svarbu išsiaiškinti jos susidarymo priežastis ir sprendimo būdus bei įvertinti, kokią įtaka jos sprendimui turi visuomeninis transportas. Nemažiau svarbi yra ir aptarnaujančio personalo elgesio ir kultūros lygis. Vis dažniau keleiviai yra nepatenkinti vairuotojų elgesiu. Sprendžiant šias ir kitas problemas, yra nustatomos pervežimo taisyklės, kuriami transporto plėtros planai, užtikrinantys kuo aukštesnę transporto sistemos kokybę, atitinkančią Europos Sąjungos standartus ir reikalavimus, kuri savo ruožtu didina visuomeninio transporto patrauklumą keleiviams.
Darbo aktualumas. Darbe nagrinėjamos problemos yra aktualios, nes jos yra realios ir vyksta ne kažkur toli, o čia pat, šalia mūsų. Apie jas negalima kalbėti abstrakčiai, nes dauguma žmonių su jomis susiduria kiekvieną dieną, reikia tik išeiti į lauką ir įsėsti į autobusą ar kitą viešojo transporto priemonę. Žmonės, važiuodami lengvaisiais automobiliais, iššvaisto brangų šiais laikais laiką spūstyse ir nesuvokia, kad realiai viešasis transportas gali tapti geru šios problemos sprendimu, tačiau tuo pat metu jie gali susidurti ir su neigiamomis jo savybėmis. Negalima į visa tai žiūrėti atlaidžiai, reikia ieškoti optimalių sprendimo būdų, kurie užtikrintų gerą pervežimo kokybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-15
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.27 MB
Autoriusgaliaaa
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasB. Petkevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vilniaus visuomeninio transporto analize ir pletros perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 43 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • B. Petkevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą