Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Stočių darbo technologija

Stočių darbo technologija

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Stoties struktūra ir darbo planavimas. Vyresniųjų traukinių konduktorių darbo organizavimas. Bendri nuostatai. Komercinė sąstatų apžiūra. Techninė priežiūra. Ištisinis ir dalinis stabdžių patikrinimas. Žiemos metu. Darbas stotyse ir tarpstočiuose. Darbų saugos reikalavimai. Išvada.

Ištrauka

Ataskaitoje aprašytas profesinės kompetencijos, kurios turėjau galimybę įtvirtinti baigiamosios praktikos metu. Kadangi, pagal studijų programą pagrindinė mūsų veikla yra komercinė veikla geležinkelio transporte, man buvo skirtos vyresniojo traukinių konduktoriaus pareigos. Ataskaitoje yra aprašytos vyresniojo traukinių konduktoriaus darbo organizavimas bei Vaidotų stoties struktūra bei darbo planavimas.

Baigiamajai praktikai buvau paskirtas į vaidotų stotį, kuri paga darbo pobūdį yra skirstymo ir perdavimo, pagal darbo apimtį aukščiausios klasės. Stotis yra 7+087, 2 kilometre nuo Panėrių stoties.
Stotyje įrengta maršrutų relinė centralizacija (toliau MRC).
Tarpstočio Vaidotai -Valčiūnai "Č"("ČO") ir "ČV"("NV") keliuose įrengta abipusė automatinė blokuotė be tarpstočio šviesoforų.
Tarpstočio Vaidotai- Pušynas "IG" kelyje įrengta vienpusė automatinė blokuotė be tarpstočio šviesoforų, o "IIG" kelyje - abipusė pusiau automatinė blokuotė.
Vaidotų stotis - vienpusė išilginė stotis. Stotyje yra atvykimo ir išvykimo (toliau-AIK), kaupiamasis ir išvykimo ( toliau-KIK) bei postovio ir išvykimo (toliau-PIK) kelynai. AIK yra 7 keliai. KIK yra 16 kelių prekinių traukinių sąstatams kaupti ir išleisti, PIK yra 8 keliai lyginiams bei nelyginiams traukiniams stovėti ir išleisti, vienas lokomotyvų kelias.
AIK keliuose vyksta lyginių ir nelyginių krypčių tranzitinių ir atvykusių išformavimui prekinių traukinių priežiūra komerciniu ir techniniu atžvilgiu.
KIK keliuose vyksta lyginių ir nelyginių krypčių prekinių traukinių formavimas ir išleidimas pagal traukinių formavimo planą, sulaikytų vagonų kaupimas, sąstatų perstatymas į postovio -išvykimo kelius. PIK keliuose vyksta sąstatų perstatymas iš KIK kelių, tranzitinių traukinių į Baltarusijos Respubliką priėmimas ir išleidimas.
Detali stoties kelių charakteristika pateikta 3 priede.
Stotyje įrengtas mechanizuotas skirstomasis kalnelis su dviem įkalnės keliais ir vienu nuokalnės keliu.
Skirstomajame kalnelyje įrengta automatinė kalnelio centralizacija su skirstymo kontrole (AKC SK) ir dvejomis mechanizuotomis stabdymo pozicijomis. Pirmoje stabdymo pozicijoje įrengti vagonų stabdikliai 2/KNP-5-73, o antroje stabdymo pozicijoje - 4/KNP-5-73. Trečioje stabdymo pozicijoje vagonai stabdomi ratstabdžiais.
Kiekviename KIK kelyje, išskyrus lokomotyvų kelią, įrengta po vieną ratstabdžių mestuvą.
Vagonų techninį aptarnavimą ir einamą remontą atlieka Techninės vagonų priežiūros punkto (toliau TVPP) darbuotojai.
Stotyje yra Vilniaus lokomotyvo depo eksploatacijų cechas atliekantis TA-2. Stoties pastatų ir techninių įrengimų schema pateikta 1 priede.
Stotyje dirba 3 manevriniai lokomotyvai. Lokomotyvų mašinistai turi radijo ryšį su stoties budėtoju (toliau-GSB), stoties tvarkdariu (toliau-GSS), kalnelio budėtoju (toliau-GSKB), traukinių derintojais (toliau-GSD). GSD ryšiui su manevrinių lokomotyvų mašinistais naudoja nešiojamas radijo stotis.
Naudojant manevrinius lokomotyvus atliekama:
- prekinių traukinių sąstatų išformavimas ir formavimas, vagonų atkabinimas, perstatymas;
- netvarkingų vagonų pervarymas į TVPP kelius, pakrautų cisterninių vagonų pervarymas į 301b, 302 kelius iškrovimui, vagonų nuvarymas po remonto pagal specializaciją į KIK kelius, vagonų varymas į Valčiūnų stoties privažiojamuosius kelius ir kiti darbai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-16
DalykasTransporto ir logistikos praktikos ataskaita
KategorijaTransportas ir logistika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.4 KB
Autoriusjoni
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stociu darbo technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą