Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Krovinių gabenimas geležinkelių transportu

Krovinių gabenimas geležinkelių transportu

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Geležinkelių transportas. Krovinių vežimų geležinkeliais klasifikavimas. Dokumentacija ir kiti formalumai. Krovinių pakrovimas ir išsiuntimas. Atsiskaitymai už krovinių vežimą. Operacijos kelyje. Pristatymo terminai. Krovinių iškrovimas ir išdavimas. Tarifai Lietuvos geležinkelyje. Praktinė dalis. Krovinio charakteristikos. Transportavimo rūšies pasirinkimas. Transporto priemonės parinkimas ir gabenimo būdas. Maršruto parinkimas. Maršruto organizavimo technologinė seka. Krovinio pakrovimas ir tvirtinimas. Vežimų dokumentacija. Kainodaros ir marketingo ypatumai. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šiuo kursiniu darbu pradėjau domėtis gana vėlai, todėl galbūt neišsamiai atskleidžiau visą praktinio darbo turinį, nes buvo mažai informacijos lietuvių kalba ir geležinkelių tarifų knygos, kurios reikėjos praktinėje susijusioje su Baltarusija.Tačiau bandžiau viską apipavidaliti kuo gražiau ir realiau.
Mano darbe yra nemažai teorijos, kuri reikalinga pradedant darbą. Teorija atitinka nemažą dalį praktikos, tačiau ne viską. Tarifų skaičiavimas teoriškai ir praktiškai skiriasi, kadangi kiekviena valstybė turi savo tarifus, taigi vežimo kaina apskaičiuojama tik tiesiogiai bendraujant su ekspeditoriais. Praktinėje dalyje nurodžiau vagonų tipą, kuriais gabenau savo krovinį, krovinio trukmės laiką, maršruto atstumą, savikainą. Taip pat išnagrinėjau kroviniui reikalingų dokumentų kiekį ir proceso technologinę seką.

Privalumai:
1. Greitas krovinių vežimas dideliais atstumais tarp svarbiausių miestų. Tai būdinga net ir paprastiems krovinių vežimams, tačiau ypač efektyvu, įdiegus multimodalinių vežimų sistemą.
2. Patogu, jei gavėjas turi savo privažiavimo kelius, ypač jeigu tokie keliai yra abiejose maršruto pusėse.
3. Apmokėjimas už prstovas. Kroviniai gali būti palikti vagonuose visą parą, neįskaičiuojant atvykimo dienos, be papildomo apmokėjimo. Tai ypač svarbu ekonomiškai panaudoti darbo išteklius krovimo darbams, kadangi iškrovimą galima organizuoti, kai kitų darbų yra mažiau arba laikotarpiu tarp kelių transporto priemonių atvykimo.
4. Didelis įkrovimas. Geležinkelių transportas patogus reguliariam didelių kiekių krovinių vežimui, kadangi jo įkrovumas daug didesnis, negu kelių transporto. Maršrutiniai traukiniai, tai yra nuolat aptarnaujantys vieną liniją, plačiai išvystiti.
5. Smulkių siuntų vežimai gali būti atliekami visos šalies ribose.

Trūkumai:
1. Ilgas vežimo laikas. Išskyrus magistralines linijas, aptarnavimas retas ir kroviniai užsilaiko ant privažiavimo kelių.
2. Perkrovimai. Didėja pavojus dėl papildomų perkrovimų, laiko nuostoliai perkrovimų metu ir bendro vežimo laikas dėl kelių ir geležinkelių transporto eismo grafikų nesutapimo.
3. Įpakavimas. Reikalingas daug stipresnis įpakavimas, norint kompensuoti stiprius smūgius manevravimo metu.
4. Grobstymas. Žymiai patogesnės sąlygos grobstymui, ypač jeigu yra smulkios, nedidelių gabaritų siuntos, kurių bendras tūris mažesnis, negu vagono. Dėl to reikia daug kartų perkrauti ir kroviniai ne visada gali būti stebimi vieno žmogaus, skirtingai nei kelių transporte. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis619.74 KB
AutoriusVytautas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Jaržemskis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kroviniu gabenimas gelezinkeliu transportu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Jaržemskis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą