Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Pavojingų medžiagų vežimas

Pavojingų medžiagų vežimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Pavojingų medžiagų charakteristika. pavojingų medžiagų klasifikavimo principai. Pavojingų medžiagų identifikavimas. Pavojingos medžiagos vežimo technologinis procesas. Pavojingų medžiagų pakavimo sistemos. Pakavimo sistemų rūšys. Bendri pakavimo reikalavimai. Specialūs konstrukcijos reikalavimai. Pakavimo sistemos parinkimas nagrinėjamai pavojingai medžiagai. Riedmenų tipo parinkimas, aprūpinimas reikalinga įranga, ženklinimas. Dokumentacija. Pavojingo krovinio transporto dokumentas. Raštiškos instrukcijos. Pavojingų krovinių pakrovimo, iškrovimo procedūros. Bendrieji reikalavimai. Pavojingo krovinio tvarkymas, tvirtinimas transporto priemonėje, valymas po iškrovimo ir kitos atsargumo priemonės. Ekipažo pasirengimas pavojingo krovinio vežimo procesui. Įstatymais numatyti reikalavimai. Ekipažo mokymo struktūra ir programos bei mokymo patvirtinimas. Pavojingos medžiagos vežimo proceso kontrolė. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Šiuo metu pagal ADR yra nustatytos devynios (pagal pavojingumo lygį skriamos nuo pirmos iki devintos , neskaitant poklasių) pavojaus klasės. Kiekviena pavojaus klasė turi kriterijus, pagal kuriuos mežiagos yra priskiriamos vienai ar kitai klasei.
Mano pasirinkta medžiaga – JT Nr 1202 yra Dyzelinas. Ji priskiriama trečiajai pavojaus klasei, tai yra liepsniesiems skysčiams.
Skystis – tai medžiaga, kurios garų slėgis esdant 50°C temperatūrai ne didesnis kaip 300kPa ir kuri esant 20°C temperatūrai ir normaliam 101,3 kPa slėgiui nėra dujinio būvio.
3 pavojaus klasės, tai yra liepsnieji skysčiai apima medžiagas ir gaminius, tai yra skysčius atitinkančius aukščiau esantį "skysčio" apibrėžimą. Trečiajai klasei priskiriamis skysčiai(ar išlydytos medžiagos) kurių pliūpsnio temperatūra (žemiausia skysčio temperatūra, kai jo garai su oru sudaro sudaro liepsnų mišinį) ne didesnė kaip 61°c. Taippat 3 klasės pavadinimas apima skystas desensibilizuotas sprogstamasias medžiagas. bet kokiu atveju trečiosios klasės gaminius lengviausia įvardinti kaip liepsnius skyčius, o žinant kas yra liepsnus skystis jau yra nesunku priskirti ar nepriskirti medžiagą medžiagą šiai klasei.

Mano pasirinktoji medžiaga JT nr 1202, pagal pavadinimą iš ADR tai yra dyzelinas (lengvas, pliūpsnio temperatūra aukštesnė kaip 61°c bet neaukštesnė kaip 100°c) kaip jau minėjau skyriuje 1.1.1 ši medžiaga yra priskiriama trečiajai pavojaus klasei, tai yra leispniesiems skysčiams. Visų klasių medžiagos išskyrus septintają pavojaus klasę turi klasifikacinius kodus. Mano pasirinktos medžiagos t.y. gazolio klasifikacinis kodas yra "F1".
F1 – Liepsnieji skysčiai, kurių pliūpsnio temperatūra lygi ar žemesnė kaip 61°C.
Naftos produktai – tai sudėtingų cheminių junginių mišinys, kurio sudėtyje yra beveik 450 mažo ir didelio molekulinio svorio atskirų junginių. Pagrindinis visų naftos produktų komponetas (90%) sudaro anglevandeniliai. Degieji skysčiai (3 klasė) sudaro apie 50% visų gabenamų pavojingų pavojingų prekių . Esant 61°C arba žemesnei temperatūrai skleidžia degius garus. Degūs skyčiai yr pavojingi , nes kai skystis susimaišo su oru susidaro degųs garai. Užsiliepsnojimo temperatūra yra temperatūra , kuriais esant iš skysčio išsiskiria toks garų kiekis , kurio pakanka užsidegimui kai yra ugnies šaltinis. Kuo mažesnė užsiliepsnojimo temperatūra tuo didesnis pavojus. Dyzelino užsiliepsnojimo temperatūra yra 70°C.
Degių skysčių garai bendrai yra bespalviai ir sunkesni už orą. Tai yra garai nusileidžia į žemiausią tašką ant žemės iš naftos gaunamos anglevandenilių frakcijos.
Dyzelis (C 16 – C25). CAS Nr. 68334-30-5. JT kodas 1202. Pagrindinis pavojus yra degumas. Tai pat turi papildomo poveiko (nuodingas, ėdus, kenksmingas sveikatai, aplinkai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTransporto ir logistikos referatas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis49.82 KB
Autoriuskestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pavojingu medziagu vezimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą