Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Lietuvos automobilių kelių tinklas

Lietuvos automobilių kelių tinklas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos transportas ir keliai. Darbai, skirti susisiekimo komunikacijoms tobulinti. Tachografas. Lietuvos keliu tyrimo analize. Dabartinė kelių tinklo būklė. Kelių priežiūra. Planuojamas kelių tinklas 2015 metais.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę, Lietuvoje pradėtos vykdyti ekonominės reformos, kurių tikslas - stiprinti valstybę, siekti, kad Lietuvos ekonomika taptų konkurencinga pasaulio rinkose. Visi šie pokyčiai lėmė pasikeitimus prekių ir paslaugų rinkose, kurių tolesnis plėtojimas neatsiejamas nuo pagrindinės logistikos sistemos dalies – transporto plėtros. Transportui tenka svarbus vaidmuo kuriant materialines gėrybes, racionaliai išdėstant gamybines jėgas, tenkinant gyventojų susisiekimo poreikius. Transporto sektoriaus finansavimas daugelyje šalių tradiciškai laikomas vienu iš prioritetų, nes transportas kartu su energetika ir ryšiais yra itin svarbi efektyvios materialinės gamybos ir normalios socialinės aplinkos garantavimo šalyje sąlyga.

Svarbiausia transporto sektoriaus dalis Lietuvoje yra automobilių keliai. Ilgalaikės automobilių kelių plėtros programos, integruotos į bendrą valstybės vykdomą politiką, rengiamos išsivysčiusiose šalyse bei daugelyje besivystančių šalių.

Šio darbo tikslas – sudaryti Lietuvos valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros
(tobulinimo) programą (toliau - Programą) 2002 - 2015 m.
Rengiant Programą, buvo išnagrinėta kelių tinklo struktūra, techninė ir fizinė kelių būklė, kelių tiesimo ir taisymo darbų raida, automobilių kelių finansavimo kitimas, poreikis ir galimybės, kiti faktoriai, nulemiantys automobilių kelių tinklo būklę. Sudarant Programą, kelių tinklo tobulinimo poreikis buvo vertintas dviem aspektais: kelių tinklo tobulinimo ir teritorijų planavimo bei regioninės plėtros aspektu. Šie aspektai tarp savęs susiję, tačiau kai kurių skirtumų gali būti, todėl buvo vertinti tiek kelių srities, tiek savivaldybių ir apskričių specialistų pasiūlymai. Buvo siekiama, kad periodo pabaigoje asfaltuotų kelių tinklas apskrityse būtų išplėtotas tolygiau, negu yra šiuo metu.
Programoje planuojama, kad Lietuvos kelių tinklas bus tobulinamas atsižvelgiant į augančius visuomenės poreikius, bus gerinamos sąlygos tranzitui, eismas keliuose bus patogesnis ir saugesnis.
Programa sudaryta trims įgyvendinimo laikotarpiams: 2002–2005 m., 2006–2010 m. ir 2011–2015 m.
Sudarant Programą buvo stengiamasi kiek galima labiau suderinti kelių tobulinimo poreikį ir finansavimo galimybes. Programoje planuojama, kad kelių sektoriaus finansavimas per artimiausius 14 metų didės proporcingai BVP augimui, t.y. apie 4,4% per metus. Sudarytas numatomų lėšų iš tarptautinių finansinių institucijų perspektyvinis planas.

Patvirtinus Programą, ja remiantis turėtų būti ruošiamos trimetės kelių priežiūros ir plėtros programos bei metiniai planai atsižvelgiant į numatomą finansavimą iš tarptautinių finansinių organizacijų. Ši Programa taip pat turėtų padėti rengti Nacionalinę transporto plėtros programą, kitas valstybines programas, teritorijų planus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis974.24 KB
Autoriussimonas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasIeva Meidutė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos automobiliu keliu tinklas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Ieva Meidutė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą