Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Transporto infrastruktūra

Transporto infrastruktūra

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Transporto svarba. Infrastruktūra ir paslaugų taikymas. Transporto infrastruktūros plėtros priemonės. Priemonių tikslas. Priemonių uždaviniai. Priemonių aprašymas. Investicijos transporto infrastruktūros srityje. Kelių transportas. Geležinkelio transportas. Jūrų transportas. Vidaus vandens transportas. Oro transportas. Multimodalinis transportas. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu transporto sektorius yra labai svarbi ūkio šaka ir valstybei, ir visuomenei. Ji išsivysčiusiose šalyse sukuria ganėtinai didelę dalį bendrojo vidaus produkto. Taip pat turi didelę reikšmę žmonių gerovei ir pasitenkinimui. Tam kad transportas tinkamai funkcionuotų, reikalingas sklandus jo valdymas.
Transportui tenka svarbus vaidmuo kuriant materialines vertybes, racionaliai išdėstant ir patenkinant viso pasaulio gyventojų susisiekimo poreikius. Transportas yra esmine priemone vykdant prekių ir paslaugų mainus tarp žmonių, valstybių (importas, eksportas), vežimus tarp įmonių, rajonų, šalių.
Šiame referate aptariamas Lietuvos transporto svarba vystymasis ir transporto rodiklių kitimas per pastaruosius kelerius metus, pateikiami Lietuvos vidaus transporto statistiniai rodikliai ir jų analizė.

Transportas [lot. transporto - pernešu, pervežu] 1. liaudies ūkio šaka - krovinių ir keleivių gabenimas; 2. gabenimo priemonės (automobiliai, traukiniai, laivai, lėktuvai); 3. vienu metu atgabentų, gabenamų prekių, medžiagų kiekis, partija;[Tarptautinių žodžių žodynas, (c) Vyriausioji enciklopedijų redakcija.]
Šalies ekonomikos augimas ir vystymasis, jos kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai tiesiogiai priklauso nuo gerai suderinto transporto. Praeityje transportas tiktai padėdavo gamybinių šalies ūkio šakų veikloje, o dabar jis tapo pagrindiniu jų vystymosi ir augimo veiksniu. Tai yra visiškai nauja transporto funkcija visų išsivysčiusių šalių ekonominiame gyvenime. Didžiulę reikšmę ekonominiame vystymesi lemia nuolat didėjantis pasaulyje darbo pasiskirstymas, kurio rezultatas yra kooperacijos didėjimas kiekvienoje ekonominės veiklos sferoje ir tarp šių sferų. Ši kooperacija nenutrūkstamai siejasi su transporto darbu. Dabar naujos įmonės nestatomos, jei toje teritorijoje nėra transportinių komunikacijų, kadangi transporto infrastruktūros (kelių tinklo ir transporto terminalų) sukūrimas labai padidina statomo gamybinio komplekso kapitalo imlumą ir sumažina įmonės rentabilumą. Atskiros šalies ūkio šakos ir įmonės atitinkamoje teritorijoje gali didinti savo gamybinius pajėgumus tik tuo atveju, jei gerai išvystytas transportas. Geras transporto, taip pat pastovių jo įrenginių išvystymas (keliai, terminalai), yra lemiamas ekonominis ir technologinis veiksnys statant naujas įmones. Gamybos augimą atskirose šalyse ir rajonuose nulėmė pradinis transporto išsivystymas, kuris artino realizacijos rinka, leido kooperuoti gamybą darbo pasidalijimo pagrindu, taip pat didino produkcijos išleidimą darbo našumo didėjimo ir savikainos mažėjimo sąskaita. Pagrindinę teritorijos transportinio įsisavinimo dalį, turint omenyje, kad būtina sudaryti sąlygas ekonominiam vystymuisi, turi prisiimti valstybė ant savo pečių. Viena vertus, šalies ūkio sistemoje transportas yra transportinės produkcijos krovinių ir keleivių pervežimų gamintojas o kita vertus - kitų ekonomikos šakų įvairios produkcijos vartotojas. Transporto paslaugos įvairiapusės kiekybiniu, kokybiniu ir teritoriniu aspektu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.12 KB
AutoriusRENATA
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto infrastruktura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą