Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Vežimo dokumentacija

Vežimo dokumentacija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinių krovinių vežimą reglamentuojančios tarptautinės konvencijos. Veiklos licencijavimas. Licencijos kortelė. Krovinių vežimas sausumos kelių transportu, vežimo sutarties sudarymas ir vykdymas. Sąskaita–faktūra, konsulinė – faktūra. Liudijimas apie krovinio kilmę. Grupinis vežimo važtaraštis. Ištisinio vežimo važtaraštis. Vežimo važtaraštis CMR. ADR – kelių transporto priemonių pavojingiems kroviniams vežti. Vairuotojų pasirengimo liudijimas. Kelių transporto priemonių vairuotojų kontrolės dokumentai. Transporto priemonės tinkamumo liudijimas. Kelionės leidimai. T-formuliaras ir TIR knygelė. Krovinių vežimas geležinkeliu. Geležinkelio važtaraštis. Krovinių vežimas jūra. Standartinis orderis vežimui. Sutartis apie laivo frachtavimą. Krovinių vežimas oro transportu. Aviacinis važtaraštis. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos kelių transporto sektoriuje pastaraisiais metais įvyko nemažai pokyčių, kurie sudarė prielaidas įsijungti į Europos Sąjungos rinką, siekti jos svarbiausių tikslų – laisvo žmonių ir prekių judėjimo. Lietuvos krovininis transportas yra privatizuotas ir krovinių gabenimu užsiima privatus sektorius – individualios įmonės, uždarosios akcinės bendrovės, bendros su užsienio partneriais ir kitos įmonės. Krovinių vežimas kelių transportu, oro transportu, bei geležinkeliu tarptautiniais maršrutais yra specifinės transporto rūšys, kurias reglamentuoja įvairūs įstatymai, nutarimai ir reikalavimai, priimami vyriausybiniu, administraciniu ir tarptautiniu lygiu. Dokumentacijos kiekis, kuris yra reikalingas vežant krovinius arba keleivius, labai didelis ir pastaruoju metu Europoje dokumentacija buvo iš esmės peržiūrėta, norint dokumentus maksimaliai susieti tarpusavyje. Tarpusavyje susietų dokumentų sistema (ją suderinus) labai palengvina kontoros transporto – sandėliavimo operacijas, bet ją nuolat reikia tobulinti. Todėl šiame darbe, teisiniu aspektu apžvelgsiu sutarčių sudarymo ir kitą reikalinga krovinių vežimo dokumentaciją.

Krovinių tarptautinį vežimą tarp LR ir užsienio valstybių reglamentuoja atitinkami tarpvalstybiniai susitarimai.
Vežėjai ir transporto priemonių ekipažų nariai turi išmanyti šių susitarimų nuostatas ir jų laikytis.
Kelionės leidimus, kurie pagal tarpvalstybinius susitarimus suteikia teisę transporto priemonei įvažiuoti į kitos valstybės teritoriją, ir bendrijos leidimus bei jų kopijas vežėjams išduoda, jų išdavimo ir naudojimo tvarką, vadovaudamasi tarybos reglamento (EEB) 881/92 dėl patekimo į rinka vežant krovinius bendrijos keliais į valstybės narės teritoriją ar iš jos arba kertant vienos ar kelių valstybių narių teritorijas nuostatomis, nustato valstybinė kelių transporto inspekcija prie susisiekimo ministerijos. Vežėjas turi teisę gauti bendrijos leidimų kopijų ne daugiau, nei turi galiojančių licencijos kortelių.
Vežant negabaritinius bei sunkiasvorius krovinius ar vykstant į kitas valstybes vykdyti kabotažinius krovinių vežimus, transporto priemonių įvažiavimui į tas valstybes reikalingi papildomi specialūs leidimai, kuriuos išduoda tų valstybių kompetetingos įstaigos, jeigu tarpvalstybiniai susitarimai nenumato kitaip. Už kelionės leidimų, kurie pagal tarpvalstybinius susitarimus suteikia teisę transporto priemonei įvažiuoti į kitos valstybės teritorija, bendrijos leidimų ir jų kopijų išdavimą mokama valstybės rinkliava LR vyriausybės nustatyta tvarka.
Pagal tarpvalstybiniais susitarimais nustatytą tvarką vykstant į kitas valstybes vykdyti kabotažinius krovinių vežimus, transporto priemonei, neturinčiai licencijos kortelės, teisę kirsti LR valstybės sieną suteikia valstybinės kelių transporto inspekcijos prie susisiekimo ministerijos išduotas leidimas.
Vykdant pavojingų krovinių tarptautinius vežimus, jie vežami pagal 1957 m. Europos sutartį dėl pavojingų krovinių tarptautinių vežimų keliais.
Vežėjai, siuntėjai, gavėjai ir transporto priemonių ekipažų nariai, veždami pavojingus krovinius, turi laikytis šios sutarties nuostatų, jeigu tarpvalstybiniai susitarimai nenumato kitaip.
Tarptautinių vežimų darbo ir poilsio laiko ypatumus reguliuoja 1970 m. Europos susitarimas dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo.
Vežėjai ir transporto priemonių ekipažo nariai turi laikytis darbo ir poilsio laiko ypatumų sutinkamai su šio susitarimo nuostatomis, jeigu tarpvalstybiniai susitarimai nenumato kitaip. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-12
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis29.89 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vezimo dokumentacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą