Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Transporto infrastruktūra Lietuvoje

Transporto infrastruktūra Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Transporto sistemos. Išorės transporto sistema. Automobilių transportas. Geležinkelio transportas. Vandens transportas. Oro transportas panaudojimas. Kombinuotasis transportas. Vamzdynų transportas. Išorės transporto priemonių efektyvumo lyginimas. Įmonės vidaus transporto sistema. Uždaviniai ir tikslai. Gabenimo priemonių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Dabar smarkiai pasikeitė transporto įtaka ekonominei šalies plėtrai. Praeityje tiktai transportas padėdavo gamybinių šalies ūkio šakų veikloje, o dabar js tapo pagrindinių jų plėtra veikiančiu veiksniu. Tai yra visškai nauja transporto funkcija visų išsivysčiusių šalių ekonominiame gyvenime.
Didžiulę reikšmę ekonominei plėtrai turi pasaulyje nuolat didėjantis darbo paskirstymas, kurio rezultatas yra kooperacijos didėjimas kiekvienoje ekonominės veiklos sferoje ir tarp šių sferų. Ši kooperacijos nenutrūkstamai siejasi su transporto darbu. Pavyzdžiai rodo, kad normali šalies ūkio šakų veikla sutrikdoma dėl blogo transporto darbo.
Taigi atskiros šalies ūkio šakos ir įmonės tam tikroje teritorijoje gali didinti savo gamybinius pajėgumus tik tuo atveju, jei čia yra gerai išplėtotas transportas, ypač transporto infrastruktūra.
Gera transporto, taip pat jo infrastruktūros plėtotė (keliai, terminalai), yra lemiamas šalies ekonominės plėtros veiksnys.
Šalies ekonomikos augimas, jos kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai yra tiesiogiai susiję su gerai suderinta transporto veikla.
Tad transportas sukuria techninį organizacinį pagrindą, kuris leidžia normaliai plėtotis ir funkcionuoti kitoms šalies ūkio šakoms bei sudaro sąlygas didėti bendram visos šalies ekonomikos efektyvumui.
Kiekvienos transporto rūšies darbas neįmanomas be šių komponentų:
- keliai, kuriais juda transporto priemonės, veždamos krovinius ir keleivius;
- terminalų, kuriems būdinga veikla, susijusi su krovos darbais.
Sąnaudas paskirstymas tarp šių dviejų dalių skiriasi atsižvelgiant į transporto rūšį.
Kaip plėtoti transportą šalyje, sprendžia mokslas – transporto politika. Transporto politikos tikslas – analizuoti, kaip plėtėsi transporto sistema šalyje, prognozuoti transporto vystymąsi ateityje, numatyti investicijų šaltinius jam plėtitis, numatyti jo įtaką visuomenės gerovei ir ekologines pasekmes, numatyti kaip taupyti energetinius išteklius.
Šio darbo tikslas – susipažinti su transporto sistemos infrastruktūra, apžvelgti LR transportosistemos (ypač infrastruktūros) šiandieninę būklę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-11
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis35.97 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto infrastruktura Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą