Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Reversinė logistika

Reversinė logistika

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Atliekų tvarkymas ir perdirbimas. Atliekos susidarančios iš panaudotų pakuočių. Pakuočių perdirbimas. Automobilių perdirbimas. Platintojų atliekamas perdirbimas. Elektros prietaisų atliekos. Stiklo atliekos. Atliekų susidarymas ateityje. Atliekų prevencija. Išvados.

Ištrauka

Logistika – praktinės ir mokslinės veiklos sritis, apimanti įvairius materialinių srautų, ypač plataus vartojimo prekių, judėjimo, prekybinės veiklos organizacinių procesų klausimus. Apie ketvirtadalį visų prekybos sąnaudų sudaro logistinių operacijų išlaidos. Dėl to joms skiriamas vis didesnis dėmesys, nes čia glūdi šios ūkio šakos, atskirų įmonių efektyvios ir pelningos veiklos rezervai, konkurencijos sėkmė.
Lietuva integruojasi į Europos Bendriją arba Bendrąją rinką, todėl suaktyvėjo komerciniai mūsų šalies verslininkų ir užsienio partnerių ryšiai. Verslo žmonės deda daug pastangų rinkai pažinti, analizuoti. Augant gamybai ir plečiantis komerciniams ryšiams, kiekvienos šalies rinka pasidaro per ankšta, o patekti į užsienio arba pasaulinę nėra paprasta. Šiuolaikinė tarptautinė rinka yra apibūdinama kaip pirkėjo rinka – prekių pasiūla kur kas didesnė negu paklausa.
Racionalus produkcijos srauto planavimas ir teisingas jo organizavimas duoda didžiulę ekonominę naudą. Jau seniai žinomi tokie gamybos elementai, kaip žaliavų bei medžiagų tiekimas (gabenimas) į jų perdirbimo vietas.
Reversinė logistika atsirado tik nuo 1980 metų, penktajame logistikos raidos etape. Tuo metu logistika tampa vienu iš svarbiausių firmos strategijos kūrimo įrankių. Produktui diferencijuoti naudojami logistikos veiksmai. Logistikos aptarnavimą konkurentams yra labai sunku nukopijuoti (skirtingai nei produkto fizines savybes). Būtent šiame etape firmos sudaro papildomą konkurencinio pranašumo didinimo šaltinį. Be reversinės logistikos tuo metu atsirado tokios koncepcijos, kaip tiekimo grandinės valdymas, logistikos kanalo valdymas, tarporganizacinis efektyvumas.
Reversinei logistikai priskirtumėm įvairių atliekų saugojimą, sandėliavimą, perdirbimą. Didėjant gyventojų skaičiui, pastebimai augant jų poreikiams, jų patenkinimui į gamybos ciklą įtraukiama vis daugiau gamybos išteklių. Pagaminama vis daugiau produkcijos, kurią gaminant ir vartojant kaskart opesnė tampa atliekų problema, pastaruoju metu priskiriama prie globalinių problemų lygmens. Abstrahuojantis nuo gamybos procese neišvengiamai susidarančių atliekų, į bet kokį naują pagamintą produktą būtų galima žvelgti kaip į romėnų dievą Janusą, turintį du veidus: jauną ir seną.
Laikui bėgant, visa, kas buvo nauja, anksčiau ar vėliau tampa sena, tarsi ir nereikalinga, nors atliekų logikos kontekste tai išsprendžiama problema. Moderni visuomenė turi racionaliai spręsti gamybos ir vartojimo procesų metu neišvengiamai susidarančių atliekų problemą. Pažangios ekonomikos šalyse požiūris į atliekas labai sparčiai pozityviai keičiasi, suvokiant tai kaip sistemiškai vertintiną problemą, vis dažniau vartojant atliekų ekonomikos ir vadybos sąvokas. Dėl tokios sampratos atliekos suvokiamos kaip tam tikra dalis medžiagų ir gamybos srautų, valdomų rinkos ekonomikos dėsniais bei valstybinio reguliavimo priemonėmis. Visa, kas pagaminama, parduodama, suvartojama, anksčiau ar vėliau tampa atliekomis. Tačiau atliekos kartu yra ir ūkinės veiklos objektas, kuris racionaliai tvarkantis duoda gerų ekonominių rezultatų. Siekiant racionaliai išspręsti atliekų problemą, reikia pažvelgti į šį procesą sistemiškai. Tinkamai sudėliojus akcentus, atliekų vadyba transformuojasi į resursų vadybą. Toks požiūris nebeprieštarauja pirmajam termodinamikos dėsniui – mes negalime sukurti nei energijos, nei medžiagos, o galime pakeisti tik jų būvį. Tinkamai suvokus atliekų problemą, pasiekimas resursų reciklavimas ir nebešvaistomi energetiniai ištekliai (12). Būtent šias problemas ir bandysime panagrinėti šiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis51.63 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reversine logistika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą