Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Logistikos vaidmuo biznio sistemoje

Logistikos vaidmuo biznio sistemoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Logistikos vaidmuo biznio sistemoje. Terminai. Veiklos sfera. Biznio logistikos raida. Logistika firmos veikloje. Veiklos tinklas. Kainų analizė. Operatyvinių ir strateginių sprendimų priėmimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Logistika yra gana nauja menedžmento mokslo šaka, palyginus su tradicinėmis finansų, marketingo ir gamybos organizavimo šakomis. Šis mokslas naujas tuo, kad siekiama ne atskirai valdyti kiekvieną veiklos sritį, o susijusias veiklos sritis valdyti koordinuotai. Pirmoji knyga [1], kurioje kalbama apie koordinuoto logistikos menedžmento privalumus, pasirodė tik 1961 m., ir tuo galima iš dalies paaiškinti, kodėl dar nėra visuotinai priimto logistikos apibrėžimo.
Žodyne logistikos apibrėžimas skamba šitaip:
"Karinio mokslo šaka ir veikla, susijusi su aprūpinimu, tiekimu, įrengimų eksploatacija, personalo judėjimu, paslaugų teikimu ir panašiais dalykais."
Kadangi biznio tikslai ir veikla skiriasi nuo karinių tikslų ir veiklos, šis apibrėžimas neperteikia biznio logistikos esmės. Geresnį šios srities vaizdą atspindi apibrėžimas, suformuluotas JAV fizinio paskirstymo menedžmento nacionalinės tarybos (NCPDM - profesionali paskirstymo menedžerių organizacija, susikūrusi 1962 m.). Čia fizinio paskirstymo apibrėžimas atrodo šitaip:
"Fizinio paskirstymo menedžmentas yra tarpusavio sąveika dviejų ar daugiau veiklų, kurių tikslai yra žaliavų, materialinių resursų ir produkcijos planavimas, gamyba, kontrolė ir efektyvus judėjimas iš gamybos taško į vartojimo tašką."
Ši veikla taip pat gali apimti pirkėjų aptarnavimą, paklausos prognozavimą, paskirstymo ryšius, atsargų kontrolę, produkcijos saugojimą, užsakymų tvarkymą, aptarnavimo užtikrinimą, gamyklų ir sandėlių statybos vietų parinkimą, pakavimą, prekių priežiūrą, atliekų surinkimą bei antrinį panaudojimą, transporto eksploatavimą ir transportavimo organizavimą bei kitas veiklos rūšis.
Daugelyje straipsnių ir knygų vietoj biznio logistikos termino vartojami tokie terminai kaip marketingo logistika, fizinis paskirstymas, medžiagų menedžmentas, pramonės logistika.
Šiame darbe pirmenybė teikiama terminui biznio logistika todėl, kad jis geriausiai apibūdina tiriamą objektą – transportą kaip sudėtinę biznio logistikos dalį ir kaip tam tikrą biznio rūšį.
Biznio logistikos apibrėžimas atsižvelgiant į šio darbo tikslą gali būti toks:
"Visų transportavimo ir saugojimo bei su tuo susijusių veiklos sričių tarp gamybos ir vartojimo taškų menedžmentas."
Šiuo atveju biznio logistiką turime suprasti kaip koordinuotai valdomą tarpusavyje susijusių veiklos sričių grupę.
Logistikos specialistų uždavinys yra pačiu efektyviausiu būdu pateikti vartotojams prekes ir paslaugas pagal jų poreikius ir paklausą. Kitaip tariant, logistikos tikslas yra pristatyti reikiamus krovinius, prekes ir paslaugas į reikiamą vietą kiek įmanoma mažesne kaina ir reikiamu laiku [2]. Logistika apima visas menedžmento operacijas, pasikartojančias daug kartų, kol žaliava paverčiama gatavu produktu. Charakteringas pavyzdys gali būti automobilių gamybos produkcijos judėjimas (1.1 pav.). Žaliavų šaltiniai, gamyklos ir realizavimo taškai dažniausiai išsidėstę labai plačioje teritorijoje, ir logistinio judėjimo kanalai atspindi pakopų seką, kurioje logistinė veikla kartojasi daugelį kartų, kol produktas atsiranda prekyvietėje. Logistinė veikla pasikartoja atbuline tvarka tais atvejais, kai panaudoti produktai yra surenkami ir perdirbami. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis114.21 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Logistikos vaidmuo biznio sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą