Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Transporto politika

Transporto politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Transporto politikos esmė. Transporto svarba. Transporto politikos apibrėžimas. Transporto politikos tikslas. Valstybė ir transporto politika. Transporto politika atskirose transporto rūšyse. Transporto politika kelių transporte. Transporto politika geležinkelių transporte. Transporto politika oro transporte. Praktinė dalis. Lietuvos transporto politika. Lietuvos transporto plėtra. Lietuvos transporto politikos strateginiai tikslai ilgalaikėje perspektyvoje (SWOT analizė). Lietuvos transporto sektoriaus plėtra. Lietuvos transporto sektoriaus plėtojimo lygiai. Transporto infrastruktūros plėtros priemonės. Priemonių tikslas. Priemonių uždaviniai. Priemonių aprašymas. Kelių transportas. Geležinkelio transportas. Jūrų transportas. Vidaus vandens transportas. Oro transportas. Multimodalinis transportas. Investicijos transporto infrastruktūros srityje. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Šiuo metu transporto sektorius yra labai svarbi ūkio šaka ir valstybei, ir visuomenei. Ji išsivysčiusiose šalyse sukuria ganėtinai didelę dalį bendrojo vidaus produkto. Taip pat turi didelę reikšmę žmonių gerovei ir pasitenkinimui. Tam kad transportas tinkamai funkcionuotų, reikalingas sklandus jo valdymas. Šią funkciją atlieka transporto politika. Pastaruoju laiku dauguma valstybių skiria vis didesnį dėmesį transporto politikai, nes transportas tapo pagrindiniu jų vystymosi ir augimo veiksniu. Transporto politikos tema šiuo metu yra nauja ir aktuali.
Taigi mes apibrėšime ir išnagrinėsime, kas yra transporto politika ir kam ji reikalinga. Taip pat išanalizuosime transporto politikos poreikį ir nagrinėjamas problemas atskirose transporto rūšyse. Praktinėje dalyje išnagrinėsime Lietuvos transporto politikos pagrindinius principus ir jos siūlomus būdus Lietuvos transporto sektoriaus plėtrai.

Norint suprasti kas yra transporto politika reikia, pirmiausia reikia išsiaiškinti kas yra transportas
Transportas [lot. transporto - pernešu, pervežu] 1. liaudies ūkio šaka - krovinių ir keleivių gabenimas; 2. gabenimo priemonės (automobiliai, traukiniai, laivai, lėktuvai); 3. vienu metu atgabentų, gabenamų prekių, medžiagų kiekis, partija;[Tarptautinių žodžių žodynas, (c) Vyriausioji enciklopedijų redakcija.]
Šalies ekonomikos augimas ir vystymasis, jos kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai tiesiogiai priklauso nuo gerai suderinto transporto. Praeityje transportas tiktai padėdavo gamybinių šalies ūkio šakų veikloje, o dabar jis tapo pagrindiniu jų vystymosi ir augimo veiksniu. Tai yra visiškai nauja transporto funkcija visų išsivysčiusių šalių ekonominiame gyvenime. Didžiulę reikšmę ekonominiame vystymesi lemia nuolat didėjantis pasaulyje darbo pasiskirstymas, kurio rezultatas yra kooperacijos didėjimas kiekvienoje ekonominės veiklos sferoje ir tarp šių sferų. Ši kooperacija nenutrūkstamai siejasi su transporto darbu. Dabar naujos įmonės nestatomos, jei toje teritorijoje nėra transportinių komunikacijų, kadangi transporto infrastruktūros (kelių tinklo ir transporto terminalų) sukūrimas labai padidina statomo gamybinio komplekso kapitalo imlumą ir sumažina įmonės rentabilumą. Atskiros šalies ūkio šakos ir įmonės atitinkamoje teritorijoje gali didinti savo gamybinius pajėgumus tik tuo atveju, jei gerai išvystytas transportas. Geras transporto, taip pat pastovių jo įrenginių išvystymas (keliai, terminalai), yra lemiamas ekonominis ir technologinis veiksnys statant naujas įmones. Gamybos augimą atskirose šalyse ir rajonuose nulėmė pradinis transporto išsivystymas, kuris artino realizacijos rinka, leido kooperuoti gamybą darbo pasidalijimo pagrindu, taip pat didino produkcijos išleidimą darbo našumo didėjimo ir savikainos mažėjimo sąskaita. Pagrindinę teritorijos transportinio įsisavinimo dalį, turint omenyje, kad būtina sudaryti sąlygas ekonominiam vystymuisi, turi prisiimti valstybė ant savo pečių. Viena vertus, šalies ūkio sistemoje transportas yra transportinės produkcijos krovinių ir keleivių pervežimų gamintojas, o kita vertus - kitų ekonomikos šakų įvairios produkcijos vartotojas. Transporto paslaugos įvairiapusės kiekybiniu, kokybiniu ir teritoriniu aspektu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-01
DalykasTransporto ir logistikos kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis50.19 KB
Autoriussimazis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą