Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Pavojingų krovinių transportavimas

Pavojingų krovinių transportavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios nuostatos. Saugaus pavojingų krovinių vežimo užtikrinimas. Pavojingų medžiagų ir daiktų klasifikavimas. Pavojingų krovinių vežimo kelių transportu LR. Pavojingų krovinių vežimas geležinkeliu. Pavojingų krovinių vežimas jūrų transportu. Pavojingų krovinių vežimas oro transportu. Išvados. Priedas (Krovinių vidaus vežimo kelių transportu taisyklės bendroji dalis).

Ištrauka

Lietuva krovinių vežimu automobiliais užima vieną iš pirmaujančių vietų Vakarų Vidurio ir Rytų Europos transporto paslaugų rinkoje.Lietuvos vežėjų vežamų krovinių apimtys pustrečio karto viršija Latvijos ir Estijos autotransporto pervežimus. Lietuvos vežėjai į valstybės biudžetą per metus įvairiais mokesčiais sumoka beveik pusę milijardo litų.Transportas sudaro 8 proc. šalies BVP.
Pavojingų krovinių parengimas transportuoti,transportavimas,krovimas,dokumentų tvarkymas-tai ne vienos šalies veiklos sritis,todėl be atskirų šalies įstatymų rengiančių ir leidžiančių institucijų.Šia veikla užsiima ir tarptautinės institucijos.Atsižvelgiant į įvairių transporto rūšių specifiką,jos siekia nustatyti kuo bendresnes pavojingų produktų tarptautinio vežimo taisykles.
Pavojingų krovinių vežimas kroviniais,automobiliais.Tarptautinių vežimų pavojingi kroviniai kelių transporto turi būti vežami laikantis nustatų,nuorodų.Europos susitarimas dėl pavojingų krovinių tarptautinių vežimų keliais ADR.ADR-konvencijos nuostatos.

Lietuvos Respublikoje teisinius ir organizacinius pagrindus, siekiant užtikrinti saugų pavojingų krovinių vežimą nustato: pavojingų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų transportu.
Šis įstatymas nereglamentuoja civilinės saugos veiklos, branduolinių medžiagų, skirtų branduolinei energetikai, bei karinių pavojingų krovinių vežimo teisinių ir organizacinių pagrindų. Pavojingų krovinių vežimą jūrų ir oro transportu reglamentuoja Saugios laivybos įstatymas, Prekybinės laivybos įstatymas, Aviacijos įstatymas ir kiti teisės aktai. O štai Lietuvos Respublikos tarptautinį bendradarbiavimą pavojingų krovinių vežimo srityje reglamentuoja Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos įstatymai bei Vyriausybės nutarimai.
Taigi, atsižvelgdami į 1957 m. rugsėjo 30 d. Ženevoje priimtos Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinių gabenimų keliais ( ADR ) nuostatas ( toliau vadinamos " Sutartimi" ) , susijusią su 1 straipsnio vartojamu apibrėžimu " transporto priemonė ", ir Sutarties priedų pataisų procedūrą.
Taip pat atsižvelgdami į Jungtinių Tautų Organizacijos Europos ekonominės komisijos Vidaus transporto komiteto Pavojingų krovinių gabenimo darbo grupės nuomonę bei Austrijos ir Prancūzijos Vyriausybių pasiūlymus dėl Sutarties pakeitimo; susitaria: kad " sąvoka " transporto priemonė " reiškia bet kurią motorinę transporto priemonę su priekaba ar be jos, skirtą gabenti krovinius keliais, kuri turi ne mažiau kaip 4 ratus ir kurios maksimalus konstrukcinis greitis didesnis kaip 25 km / h , išskyrus bėgines transporto priemones, žemės ir miškų ūkio traktorius bei visas savaeiges mašinas ". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-09
DalykasTransporto ir logistikos referatas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.69 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word pavojingu kroviniu transportavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą