Išplėstinė paieška
 
 
 

Transportas (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Transporto tinklo išvystymas. Investicinis patrauklumas. Svarbiausi švietimo, mokslo, sveikatos apsaugos ir kitų įstaigų teritorinio išdėstymo ypatumai. Gyventojų užimtumas ir nedarbas, gyventojų įsidarbinimas. Kitos specifinės socialinės apskrities problemos. Išvados.

Ištrauka

Transporto sistema Vilniaus apskrityje susijusi su Vilniaus kaip valstybės sostinės vaidmeniu bei geografine padėtimi šalyje. Vilnius užima didesnę dalį šalies tarptautinių oro kelių rinkos. Vilniaus oro uostas užtikrina gerą ryšį su Europos šalimis ir aptarnauja virš 85 proc. Lietuvos bei užsienio keleivių. Geležinkelių tinklas aplink Vilniaus miestą buvo modernizuojamas siekiant pagerinti krovinių pervežimo pajėgumus. Kelių tinklas, palyginus su Ryga ir Talinu, yra geras. Tačiau transporto paslaugų paklausą, o kartu ir jų plėtros mastą bent jau dalinai riboja palyginus maža rinka. Vilniaus miesto ir apskrities ateitį bei galimybes įtakos tai, kokiu laipsniu bus įmanoma tapti besivystančio Baltijos regiono ir Lietuvos centru. Ypač šiuo požiūriu svarbūs tarpvalstybiniai ryšiai su Baltarusija ir Lenkija. Šiuo metu Vilniaus miesto transporto sistema nepakankamai susijusi su aplinkiniais rajonais. Vilniui toliau plečiantis, būtina ženkliai atnaujinti ir plėsti transporto infrastruktūrą, siekiant išvengti padidėjusių kelionės laiko sąnaudų bei nepakankamo pralaidumo.
Vilniaus mieste aukščiausias gyventojų automobilizacijos lygis, gerai išplėtota automobilių aptarnavimo infrastruktūra.
Vilniaus apskritį kerta trys europinės magistralės - E28 (Berlynas – Gdanskas – Karaliaučius - Marijampolė – Prienai – Vilnius – Lyda – Černovicai – Bukareštas - Aleksandropolis), E85 (Klaipėda – Kaunas – Vilnius – Lyda – Černovicai – Bukareštas - Aleksandropolis) ir E272 (Vilnius – Panevėžys – Šiauliai – Palanga - Klaipėda). Automagistrale Vilnius-Kaunas kasdien pravažiuoja apie 20 tūkst. automobilių. Siekiant tolygaus susisiekimo sistemos vystymo, įvairių transporto rūšių suderinamumo būtina plėsti ne tik kelius, bet ir jų alternatyvas, kompleksiškai rekonstruoti ir statyti kelių, geležinkelių jungtis, kurti bendrą vidaus vandenų sistemą.
Pagrindinė apskrities problema - nepatenkinama vietinių kelių būklė. Yra būtina rekonstruoti kelią į Minską (Baltarusiją), kuris neatitinka šiuolaikinių standartų. Atkreiptinas dėmesys ir į miestų apvažiavimų ir aplinkkelių trūkumą. Apvažiavimų statybos klausimas aktualiausias Vilniaus ir Umergės savivaldybėms (Vilniaus apskrities..., p. 66). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasTransporto ir logistikos referatas
KategorijaTransportas ir logistika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis65.38 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transportas (2) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą